27. 2. 2015

Miluju knížky. Ale nerada za ně utrácím.

Většina knížek u nás doma jsou bazarové kousky, přiznávám.

Příjde mi škoda kupovat knihy za plnou cenu, pokud jdou sehnat i použité za pár korun, tak proč toho nevyužít ?
 Jedinné co je potřeba je číhat. Na mmb, aukru, bazoši, fcb bazarech, antikvariátech .. ale vyplácí se to.

---
Přehled knížek které jsem nakoupila během jedinného týdne a jejich ceny :


Začnu tou nejdražší ale zároveň nejvzácnější knížkou, která jde brát i jako investice. 
Legendární knížka od úžasné Miep, která je v podstatě nesehnatelná a mě se podařilo ji ulovit jen díky tomu že jsem ji na aukru odchytla 5min po vystavení a paní byla ochotna se domluvit na pevné ceně. 
170,-   ( našla jsem inzerát koupě za 400,- )
Knížky Na stavbě a Železnice. Běžně knihy z této úžasné série v knihkupectvích od 150,- výš, koupila jsem obě za 45,- a to je díl Železnice beznadějně vyprodán.
Doporučuju koupit jakoukoli knihu z této sady, jsou opravdu perfektně udělané.

Hledej a najdi + Koukej, kouzlo. 
Každá za 25,- jen díky tomu že jsou hodně čtené. Ale obě dvě parádní! 
 ( běžná cena  každé knihy od 80,- výš )
Hledej a najdi je pro všechny milovníky dopravních prostředků a Koukej kouzlo je ilustrováno úžasnou  A. Tachezy .. to nejde aby pak kniha nebyla úžasná taky :-)

Kváčkovo dobrodružství byla výměna za mnou nepoužívanou kuchařku spolu s dalšími dvěma knihami.Nádherná knížka .. opravdu jsem na tento úlovek pyšná.Už se moc těším až se do ní s prckem pustíme.
Běžná cena okolo 230,-  .. já novou sehnala za 75,- na mmb.Buddhovy pohádky. Dlouho jsem po nich toužila a pak je našla na aukru za 45,- .. no neberte to! 
Běžně se cena pohybuje od 230,- nahoru.Knížka ze sekáče u nás v ulici .. 10,-   .. za plnou cenu bych nekoupila rozhodně, ale za desetikačku si ji chvíli doma necháme. Nějak extra mne nenadchla po důkladnějším zkoumání doma ale prcka baví a to je hlavní ;-)3 komentáře:

  1. Pekné úlovky. Budem sa neskôr inšpirovať. :)

    OdpovědětSmazat
  2. Super úlovky. Ja mam rada knížky nové. :-) jsou takové voňavé a hezké. Ale nějaké máme taky z Mmb. Ale jinak použité kupuju všechno možné.

    OdpovědětSmazat

Moje tipy z lékárny!

Nikdy bych nevěřila že zrovna já kývnu na spolupráci s lékárnou. Nojo, pak mi to ale přišlo jako skvělý nápad .. co jiného by mě dokopalo...