27. 10. 2015

Kostky s vodou .. Kostky s velkým K !


Jdeme proti proudu! :) :) :)

Zatímco půl národa objednává SensoryBlocks tak u nás vyhrály v rozhodování tyto kostky od PlanToys ( pořízeny na feedo.cz .. konkrétně ZDE

S PlanToys mám už dobrou zkušenost co se týče zpracování hračky a trvanlivosti zájmu o hru! .. první úlovek od této firmy byl na aukru v 14m syna ( psala jsem o něm zde ) a dodnes, tj. ve 2,5 letech pořád jede takže u mě to byla jasná volba.

SensoryBlocks mi nepříjdou tak precizně zpracované a obecně mám raději pokud hračka splňuje jednu funkci na kterou se dítě soustředí. Obávám se že pokud by dostal hromadu menších kostiček kde se v jedné něco přesypává, v druhé kutálí a třetí teče tak by se nesoustředil na samotné kostky a co z nich lze vytvořit ale lítal by od jedné k druhé a za chvíli by ho to přestalo stejně bavit.
 Takhle zamířil přímo k funkci kostek a už to jelo :)


Původní plán byl že kostky přinese Ježíšek .. no.. nevyvedlo se :)

Vilík je u nás ten, kdo přebírá balíčky od pošťáků.
Když už jednou v ruce zásilku má, nepustí ji z ruky dokud není rozbaleno. Letos bude Ježíšek asi chodit k sousedům, jinak bude vše odhaleno :) :)

překrývání barev / kostek
 tak jednoduché a tak geniální .. najednou máme o zelenou, fialovou a oranžovou barvu navíc! :)


A večerní fotky z tabletu:

( .. vydrželo mu to téměř 2h!  .. jen polička v obyváku, 6 kostek a pár zvířátek )


- houpačka 
- balanční hra kam postavit zvířátka aby se mohly houpat dvě zároveň a ani jedno nespadlo
- domeček / schovávačka
- pozorování pod mořskou hladinou
- překrývání barev
- skákání po kalužích
..

Na první den s kostkami úžasné .. těším se až další dny vymyslíme nové a nové využití.PS: ráno Vilík vstal a první co bylo kostky s vodou, hrááát mámo! :) :) :)


Žádné komentáře:

Okomentovat

Moje tipy z lékárny!

Nikdy bych nevěřila že zrovna já kývnu na spolupráci s lékárnou. Nojo, pak mi to ale přišlo jako skvělý nápad .. co jiného by mě dokopalo...