15. 6. 2016

domácí repelent - Alpa a hřebíček

Letos zkoušíme poprvé, tak snad pomůže. Tedy .. Vilík ještě klíště neměl, já tak před deseti lety. Doufám že těm potvůrkám naše krev nechutná a ne že máme zatím jen štěstí.
Projistotu jsem ještě přikoupila repelentní náramky z DM  - minulý rok 79,- ... teď 149,-  :(Do 160ml lahvičky jsme společně odpočítali a Vilík vhodil 25 kousků hřebíčku.
Některé zdroje píší že se může po 24h začít používat, některé radí nechat luhovat 2 týdny. Některé že se může Alpa dolévat, někde radí že nedolévat. 
Volíme zlatou střední cestu .. necháme to tam týden, přelijeme do lahvičky se stříkátkem ( i s hřebíčky které nebudu vyndávat) a dolévat asi nebudeme, pochybuju že si na to vždycky vzpomenu a chybělo by nám :)


( taková drobnost a přitom si Vilík procvičil jemnou motoriku vhazováním drobné věci do úzkého otvoru, počítání, poznal vůni hřebíčku která je tak úžasně specifická .. no a fyzika - plave to! :) :)


Žádné komentáře:

Okomentovat

Moje tipy z lékárny!

Nikdy bych nevěřila že zrovna já kývnu na spolupráci s lékárnou. Nojo, pak mi to ale přišlo jako skvělý nápad .. co jiného by mě dokopalo...