28. 10. 2016

Dó - co ji baví - 11m


11 měsíců! 
Holka naše veliká, roste před očima (a už chápu doslova, co ten výraz znamená). 
Nějak se nám překulilo období z mimina na období malé slečny. Už si zvládne sednout ke stolečku a najíst se sama (rukama), když někam potřebuje tak si tam po čtyřech dojde a nezačne hystericky ječet že chce jinam. Zvládne prvích pár slov jako máma, táta, baba, Abby ( pes babičky ), mňam, apod. Vyšplhá téměř kamkoli, akčně obchází nábytek a miluje tahání židle za kterou chodí. Začalo jí konečně chutnat takže ji jen nekojím ale má momentalně apetit za tři. A spí 2x za den cca 15min .. kéž by to byly třeba dvě hodinky jako u podobně starých dětí! :) :)

----
regálek podle poliček:
- úplně nahoře vedle kytky skládačka a kolo Grimm´s
- dvě vkládačky které se prodávají téměř ve všech montessori eshopech
- knížky a dózy viz foto dole
- ikea zatloukačka, vyskakovací kolíčky Galt ( dva momentálně neznámo kde ) a věž ikeaZ nej hraček teď vede klasické ikea zatloukání kolíčků ... sice nemá pořád tu sílu a razanci, ale mlátit do toho hlava nehlava je paráda :)


Další v řadě vedou vkládací dózy (polepila jsem dózy od Cara) a jen do nich udělala otvory pro vkládání předmětů.
Zvládá vše už celkem bravurně, pokud nedostane chuť žluté slámky okusovat aby se jí ulevilo od bolení zubů (klube se zub č.8 a nespíme všichni ).
---
Ad knížky .. stále preferujeme ty s reálnými obrázky a tyhle prozatím vedou.
Knížka Co je to? je už po Vilíkovi ( takže cca 2-3r stará ) koupena v Lidlu, ale určitě půjde někde odchytnout na bazarech. 7 komentářů:

 1. Dobrý den. Mohla byste mi prozradit, co bavilo Dó mezi 9. a 11. měsícem? Přemýšlím už, co pořídit synovi na Vánoce, kdy bude mít právě necelých 11 měsíců. Děkuji.
  Veronika Dohnalová

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. veskrze to co je na fotce. Mezi 9 a 11m jsme bydleli u tchýně kvuli rekonstrukci bytu a neměla tam téměř žádné hračky tak jsme iprovizovaly obě dvě :) .. vkládala, přelézala překážky, poznávala.

   Smazat
  2. Děkuji za tip... možná koupím tu dřevěnou kostku, do které se vhazují různé tvary. Teď jsme ve fázi ožužlávání všeho, co mu přijde pod ruku. Tak si přávě nedovedu představit, co ho bude zajímat za ten měsíc a něco.
   Ještě jednou děkuji.
   VD

   Smazat
 2. Prosím, můžete mi napsat, kde jste koupila vyskakovací kolíky Galt? Děkuji moc :)

  OdpovědětSmazat
 3. Dobrý den - vkládačky (dozy od Caro) dávte dětem všechny tři dozy najednou u nebo vždy jen jednu? Díky :-) Lenka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ve chvíli kdy si osvojí jednu, přidávám druhou a pak třetí

   Smazat

Moje tipy z lékárny!

Nikdy bych nevěřila že zrovna já kývnu na spolupráci s lékárnou. Nojo, pak mi to ale přišlo jako skvělý nápad .. co jiného by mě dokopalo...