28. 3. 2017

literatura pro unavené matky na mateřské dovolené

To jsem si tak v jednu chvíli uvědomila že nečtu. 
Tedy čtu, .. ale ne tak, jak bych chtěla. Nepočítám zpravodaj naší městské části nebo recepty, když hledám to pravé na nedělní buchtu. Prostě nečtu ,,to současné" .. to, o čem se mluví, píše. A když si něco umanu, tak to i dotáhnu. Proto jsem si našla inspiraci na www.databazeknih.cz a dala se do toho. Mám seznam na kterém je cca 30 titulů a budu číst a číst a doplňovat co bych ještě ráda přečetla. První čtveřici jsem si v knihovně vypůjčila včera (to štěstí, že nejsou půjčené zrovna na naší malé pobočce!) a další si přes internet zarezervovala, protože je na ně větší fronta.

Ráda knihy doma shromažďuji ale náš byt není nafukovací a navíc jsem si řekla, že knihy které nebudu číst víc než jednou nebo dvakrát za život nemá smysl vlastnit. Tak se snažím to praktikovat alespoň na knihy nové, když už se nehodlám těch doma vzdát.  

Jinak Databázi knih doporučuji skrz žebříčky knih, seznamy knih které si můžete dělat sami a ukládat si tam nejen co si chcete v budoucnosti přečíst ale také bazar, který je podle autorů i děl. Občas tam seženu i nesehnatelné za pár korun, což je fajn.

Bohužel sehnat knihu není ta nejhorší část. Nejhorší je si s dvěma dětmi najít čas na čtení. Zvlášť když starší přes den nespí a mladší 2x 15min.  
Ale já to nějak vymyslím. 

Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody. Tak.

Fotky přečtených nebo rozečtených knih za poslední dva měsíce.


2 komentáře:

  1. Take ma rada databazi knih, jen ty vyzvy se mi nedari plnit - a to mam prcka jednoho :D

    OdpovědětSmazat
  2. To já jsem ráda, když po nějaké odborné knize sáhnu po beletrii, to je svět hned růžovější (i když si nejsem úplně jistá, jestli je fajn teď před porodem číst Irvingovy Pravidla moštárny) :-)

    OdpovědětSmazat

Moje tipy z lékárny!

Nikdy bych nevěřila že zrovna já kývnu na spolupráci s lékárnou. Nojo, pak mi to ale přišlo jako skvělý nápad .. co jiného by mě dokopalo...