30. 3. 2017

pokusy pro děti - 2+1 kniha návodů


obě knihy koupíte zde: KLIK

VELKÁ KNIHA EXPERIMENTŮ: 


Praktická kroužková vazba, poutavé obrázky pro děti. Knížka se vám nezavírá když zrovna děláte pokus - velké plus. Jednoduché pokusy pro menší děti, srozumitelně napsáno plus vysvětleno proč se tak děje.ZÁBAVNÉ VĚDECKÉ POKUSY:


Pokusy zařazeny do jednotlivých kragteorií. V knize je hodně pokusů na ven a triky s  věcmi které nejsou vždy běžně doma. Doporučuji pro větší děti nebo pro ty co mají zahradu. 


Estetičtěji je kniha zpracována líp než předchozí, pokus je podrobně vysvětlen, jsou  uvedeny i tipy k obohacení pokusů.


Obsahuje i několik návodů na výrobu různých ,,hmot".Pokus č. 1:
Do 1/3 sklenice nalijeme olej, do další třetiny vodu obarvenou potravinářskou barvou. Následně do sklenice vhodíme šumivou tabletu (hodili jsme vitamin C). Voda začne bublat, šumivý efekt způsobí efektní prolínání vrstev.


Po ustálení - rozpuštění tablety: 

Pokus č.2:
Vejce naložené 48h v octu. Ráno naloženo, večer už bylo ,,bez skořápky.  Po 48h naprosto gumové.Pokus č.3
Do vody škrob, udělat ,,kaši" která je tekutá ale zároveň na hladině udrží lžičku  .. nám se nepovedlo umíchat tak, aby to mělo nějaký wow efekt.


Pokus č.4
Mizející mince: dáme minci pod sklenici, sledujeme sklenici z boku a ne z vrchu a nalijeme do sklenice vodu - mince zmizí. Nejjednodušší a největší efekt ... museli jsme dělat tři dny po sobě a ukázat úplně všem :) :)


Pokus č.5
Do hlubokého talíře nalijeme trochu vody a pro efekt nabarvíme barvivem. Poté postavíme do talíře svíčku, zapálíme a přiklopíme sklenicí. Postupně jak bude ubývat ve sklenici vzduch, nasaje všechnu vodu dovntř a bude tam držet.


Pokus č.6
Do každé sklenice dáme cca 10 lžic soli a zalijeme vodou, mezi sklenici natáhneme bavlněný provázek na jehož koncích budou kovové matičky ponořené do co nejvíc rozmíchaného solného roztoku.


Druhý den se pomalu začne sůl šplhat po provázku nahoru a vzniká ,,krápník".


Pokus č.7
Naplníme sáček vodou, pro efekt nabarvíme.  Postupně propichujeme párátky - voda by neměla vytékat.  U nás špinavá linka od vody jen proto že Vilík dělal fontánu když postupně párátka zase vytahoval :)


Pokus č.8
Snímání otisků prstů. Na obyčejný papír silně načmáráme tužku aby se grafit mohl obtisknout na prst. Prst špinavý od tužky obtiskneme na izolepu a tu nalepíme na ruku obkreslenou na papír. Zkoumáme lupou, vysvětlujeme princip otisku prstů.Pokus č.9
Nasadili jsme fazoli do okna :)
Namočenou papírovou utěrku jsme vložili do sáčku, přidali fazole a nalepili na okno kde většinu dne svítí slunce a čekáme zda nezačne klíčit. Moc tomu šance nedávám, ale naděje umírá poslední :)


No a  kniha kterou jsem vytáhla ze své knihovny je starší .. je z mého mládí! :)
Každopádně se mi nepovedlo nic z toho, o co jsme se pokoušeli! :/


Skleněná sopka.. aneb použili jsme špatnou sklenici nebo málo horkou vodu .. dopadlo to viz foto níž.. HLADINY
.. aneb tak to dopadne když máte doma jen nekvalitní, řídký sirup .. vrstvy se prolnou a sirup se spojí s obarvenou vodou.Každopádne dvě první knihy rozhodně doporučuji. Je ještě spousta experimentů které jsme neprovedli nebo ke kterým nám něco chybí ( balónek, slámky,..) takže po nákupu budeme pokračovat ve zkoumání, Vilíka to hodně chytlo :)

Žádné komentáře:

Okomentovat

SMART GAMES - Tři malá prasátka + Antivirus

Nemám ráda když něco trčí z řady - a Tři malá prasátka trčí!   .. ale to je jen jedna věc, které mohu hře vytknout! :)) Rozšířil...