17. 6. 2017

Monopoly Junior


MONOPOLY Junior
koupíte ZDE
dle doporučení 5+ ale s lehkostí hrajeme se čtyřleťákem
---
Dospělou verzi hrajeme doma často a Vilík chtěl hrát neustále s námi. Bohužel jsou na něj pravidla příliš těžká skrz kartičky s nemovitosmi, pronájmy a rozdílnou hodnotu peněz. Byla jsem ráda, že jsem objevila verzi pro děti - pravidla jsou naprosto jednoduchá - dům koupíš a je tvůj, nebo ti na něj někdo stoupne a zaplatíš vždy stejný poplatek + měna je stejná - jeden peníz. Počítání to ulehčuje, může si svůj ,,bank" hlídat sám a Vilík má pocit že je opravdu hráčem a ne že za něj neustále řešíme, kolik má kde platit a co má udělat.


Součástí hry jsou 4 figurky (kočka, pes, auto, loď), peníze s hodnotou 1, žetonky na zakoupené nemovitosti a kartičky Šance (s otazníky).
Po zakoupení políčka si každý dá žeton na pole podle své figurky.


Kartičky Šance jsou vždy s jednoduchým pokynem (zaplať, dostaneš, přejdi na políčko,..) takže nemusíme složitě vysvětovat, lze lehce splnit.


Hrajeme téměř vždy, když mladší usne. Když je vzhůru, krade figurky, krade bankovky, krade kostku a jednou i strhla hrací pole a utíkala s ním do kuchyně :) :)


Žádné komentáře:

Okomentovat

Moje tipy z lékárny!

Nikdy bych nevěřila že zrovna já kývnu na spolupráci s lékárnou. Nojo, pak mi to ale přišlo jako skvělý nápad .. co jiného by mě dokopalo...