6. 6. 2017

téma: včely, vosy aj.

Vilíkovo další téma, které je teď u nás hodně aktuální - včely, vosy a jejich příbuzní.
---
Našli jsme v knihách spoustu informací, které už probíráme snad měsíc. Také jsme si vyrobili z rozstříhané ruličky toaletního papíru plástev a vnitřek kinder vajíčka posloužil jako včelka. Tu jsme omotali chlupatým drátkem (prodává se v trafice jako čistič dýmek) a bylo hotovo.

stránky na téma včely jsem našla na Pinterestu ZDE

Nečekaně nám švagr včelař donesl ukázat opravdovou plástev medu a to bylo teprve to pravé! Co si děti ošahají, to si pamatují mnohem déle. 
Navíc plástev natrhal na kousky, dal do misky a tak jsme mohli ochutnat první letošní med, který postupně stékal do misky.  
Fotky z mobilu, ale snad to půjde vidět i tak dobře.

 

No a protože měl švagr narozeniny, vyrobili jsme mu včelařské přání k narozeninám.
Pozadí jsme vytvořili z bublinkové folie (na folii rozetřít žlutou barvu, položit na to papír a válečkem na těsto obtisknout na papír).


---
Kousek plástve jsme vysušili na sluníčku a dala jsem ho dětem do skleničky. Možná časem zaliju medem, aby to bylo ještě zajímavější.Paradoxně ve stejnou chvíli kdy Vilíka začalo téma včel brát, vyšla tato kniha. 
Díky ceně jsem neměla v plánu  kupovat a tak jsem byla ráda, že jsme na tuto novinku narazili nečekaně v knihovně. .. a je krásná! 

+ TIP na youtube .. starší dokument o včelách, ale vše podstatné tam je :)  - ZDE

Žádné komentáře:

Okomentovat

Moje tipy z lékárny!

Nikdy bych nevěřila že zrovna já kývnu na spolupráci s lékárnou. Nojo, pak mi to ale přišlo jako skvělý nápad .. co jiného by mě dokopalo...