5. 6. 2017

výroba ručního papíru

Při jedné z návštěv Tigeru jsme objevili tento rámeček na výrobu ručního papíru a bylo jasné, že ho tam nenecháme. Cena sice šílená, když vezmu že to je kousek dřeva a síťka, ale než bych se dokopala to vyrobit sama, raději jsme těch 120,- zaplatili.


Doma jsme hned museli vyzkoušet a myslím, že na první pokus super.
---
První jsme natrhali obyčejný papír na malé kousky, cca 1-2cm velké .. byl to mix letáčků, novin, starých výkresů aspo. Když toho byla plná mistička, namočili jsme papír pořádně pod vodu, ať celý změkne. Nechali jsme ho tedy v misce asi 45min, poté jsem nalila do mixéru cca hrnek vody a přidali jsme směs vody s novinami. Pořádně jsem pomixovala, rozmazali jsme papírovou kaši na rámeček a uhladili přiložením obyčejného kousku tvrdší folie.
Přidali jsme na papír kousky lístečků aby se obtiskly a papír měl nějakou strukturu, ale moc to tedy nevyniklo, uvidíme jak si s tím poradí pastelky. Příště zkusíme přidat kousky rostlinek přímo do mixéru.
Uschnout na rámečku trvalo zhruba den a to nebylo nijak velké horko.
 Každopádně papír se zkroutil, ale nám to nevadí. Někdo radí vyžehlit mezi utěrkami, nezkoušeli jsme.

Vilík zastřihl a přáníčko je hotovo :)


1 komentář:

  1. Tak teď si mě přivedla na nápad, vytvořit si takto svatební oznámení. ♥

    OdpovědětSmazat

Moje tipy z lékárny!

Nikdy bych nevěřila že zrovna já kývnu na spolupráci s lékárnou. Nojo, pak mi to ale přišlo jako skvělý nápad .. co jiného by mě dokopalo...