12. 9. 2017

tipy na dárky pro 2 - 6 let

Pomalu ale jistě už začínám tvořit vánoční seznam!
 .. jsou dárky, které si děti přejí samy a jsou dárky, které pro ně ráda vybírám já. Rodina je velká a každý by rád děti něčím obdaroval, leč nechci aby se nám doma sešlo spousta plastových kravin které se rozmlátí dřív, než bude Silvestr, takže postupuji tak, že nakupuji do zásoby a pak jen předávám rodině aby u nich pod stromečkem taky něco bylo.


PÁKOVÁ VÁHA!
(pořídíte zde - KLIK)

/ aneb marně před Vilíkem utajeno .. tak dlouho chodil okolo té velké krabice, až jsem povolila .. hrozná matka! :D /
líbí se mi že to vypadá jako hračka ale děti se tím hodně naučí, což je neskutečný přínos, když za hračku můžete zamaskovat učení :)


Váha obsahuje 4 závaží, ale to nám přišlo trošku málo, tak si vzal na pomoc košík s drahými kameny a to už byla jiná!  Když pochopil základní princip, začal používat i dvě posuvná ramena nahoře.


Téměř dvě hodiny jsem o něm nevěděla, jen mi v půlce procesu přišel ukázat že se mu podařilo váhy vyrovnat dokonce pomocí ponožek malé Dó! :) :)
Druhá pomůcka je MAPA EVROPY!
( koupíte zde - KLIK )

Ta naštěstí zůstala zatajena, takže jsem zvědavá, co na ni bude říkat. Vlajky u nás hodně jedou už od chvíle, kdy jsme v knihovně narazili na ilustrovanou knihu Mapy.


Mapa neni klasicky přikádací podle tvaru států, ale jako puzzle. Variantu podle států jsme měli, ale to na Vilíka bylo příliš těžké, takže pořídime případně až do školy.
Toto puzzle předpokládám zvládne v pohodě a navíc ty vlajky!! 
Věřím, že mapa bude mít úspěch :)
3 komentáře:

  1. Taky nakupují pro babičky a strýce na narozky a vánoce do zásoby, ale i tak si koupí něco navíc:-) děda třeba kupuje ode mě dětem knížky, babička sama co jí padne do oka, druzí prarodiče a prababička to řeší penězy, tak jim za to nabalím hračky nebo poukázky do kina, na bazén...

    OdpovědětSmazat
  2. Mate,prosim,zkusenost i s jinou pakovou vahou?Vidim na internetu i jine varianty a nevim pro kterou se rozhodnout.Dekuji

    OdpovědětSmazat

Moje tipy z lékárny!

Nikdy bych nevěřila že zrovna já kývnu na spolupráci s lékárnou. Nojo, pak mi to ale přišlo jako skvělý nápad .. co jiného by mě dokopalo...