18. 5. 2018

Jak děti seznámit s příběhy z Bible


Obrazy z Nového zákona 
Obrazy ze Starého zákona - další příběhy

..aneb jak vyřešit dilema, které jsem nerozlouskla už několik let - jak vybrat správnou dětskou Bibli.
Když se podívám okolo sebe a vidím, jak drtivá většina  dospívajících dětí současné generace naprosto nezná biblické příběhy, říkám si nahlas jedno velké ACHJO!
 Neznají v podstatě žádné. Adam, Eva, nic. Noemova archa, co je to Desatero, David a Goliáš, Jonáš v břiše velryby,.. vždyť to patří k základnímu lidskému vzdělání!
Otázky z biblických příběhů byly i v maturitních testech všeobecné znalosti, neustále se na to někdo ptá v AZ kvízu! :))
  (a neříkejte, že nikdy nebudete v AZ kvízu, tahle argumentace neplatí! :P )

No ale k CD .. zatím jsem tedy vyřešila takto a jsem za to ráda. I když tedy nejsem ráda, že jsem omylem objednala špatné CD Starého zákona .. první díl je jiný, s těmi základními událostmi a toto co máme doma je s podtitulem Další příběhy
Tak nic, doobjednáme, doposloucháme.
Každopádně všechny tři tituly má na starosti báječná Renáta Fučíková, od které máme už několik krásných knih.

Výhodou těchto CD je, že se hned neoposlouchají. Příběhů je hodně, jsou vyprávěny opravdu poutavým způsobem a tak si i já vždycky najdu něco, co jsem přeslechla (i když mám pocit, že jsem vše slyšela už tisícstopadesátšestkrát! ). Když dětem pustím CD s Mikešem, za dvacet minut je po pohádce u které víte konec dřív, než dáte Play. Tohle CD jede klidně dvakrát za dopoledne - děti jedním uchem v pokojíku poslouchají a hrají si při tom třeba s Legem. 


---------
Je mi jasné, že budu mít zase ve zprávách co je to za přehrávač, takže píšu rovnou sem.
Přehrávač na CD dostal Vilík tuším před rokem k narozeninám, je to Sencor (tento) a stál asi tisícovku, ale asi bych do něj už znova nešla. Kvalita odpovídá ceně - nenadchne ani nijak nezklame. Anténu děti urvaly už asi po týdnu, ale rádio poslouchají v pokojíku naprosto minimálně, zato CD jedou denně. Ovládání jednoduché, umí to i Dó, která má 2,5r. 
-------

CD koupíte zde: PS: kdyby jste měli tip na opravdu dobrou dětskou Bibli, napište. Prošla jsem už tolik recenzí, tolik knihkupectví .. a stále jsem nenarazila na tu pravou, nenásilnou, nevnucující.

2 komentáře:

  1. Dobrý den, ráda se u Vás inspiruji :) Co se týče Biblí, taky jsme hodně vybírali a výsledek: pro úplně malé děti se nám moc líbí Bible pro mrňousky z nakladatelství Kumrán. Se staršími (5 a 7 let) nejvíc čteme Bible vypráví o Ježíši od Sally Lloyd-Jonesové. Mějte se krásně! Lidka

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. děkuji moc, kouknu po nich! .. dostala jsem do zpráv ještě několik tipu, ale nejčastěji se opakuje ještě http://www.meander.cz/stary-novy-zakon-pro-deti-komplet, musím to vše projít! :)

      Smazat

Moje tipy z lékárny!

Nikdy bych nevěřila že zrovna já kývnu na spolupráci s lékárnou. Nojo, pak mi to ale přišlo jako skvělý nápad .. co jiného by mě dokopalo...