2. 5. 2018

MINDOK: Barevný kód a Králík kuk!


Jak jsem slibovala pár týdnů zpět, je tu recenze dalších Smart Games od MINDOK. 
Malá asistentka při focení a její aktuálně nejoblíbenější hra (obchodování s penízkama .. koruny a peněženku tahá i do vany, jsem zvědavá, co z ní vyroste :))


BAREVNÝ KÓD
Stejně jako u ostatních Smart Games jsou pravidla jednoduchá - podle zadání v knížce je třeba vymyslet řešení. Zadání jsou od od nejlehčích po ty těžší, které mají občas problém zvládnout i dospělí :)
Barevný kód je určen pro děti od pěti let ale já, nedočkavá .. ho pořídila už asi ve třech letech syna. Tehdy ho to bavilo asi do desátého zadání, poté už si nevěděl rady a tak jsem nechtěla čekat a v rámci pomatení smyslů jsem hru prodala. Tentokrát jsem hru pořídila znova s tím, že to už bude to pravé, syn miluje logické hry u kterých si může lámat hlavu, dokud se nenaštve, že neví jak dál :)) 

Principem je tedy podle zadání vytvořit na přiložený stojánek obrazec pomocí dvou a více destiček. Barvy destiček jsou velkým pomocníkem a ze začátku jsem Vilíkovi u těžších verzí radila hodně ohledně barev, vždycky pomohlo ať si barvy odloží k sobě a poté řeší zadání. Jinak se v tom motal, vytahoval a přehraboval destičky a nevěděl si rady.

Tato hra a Schody jsou u nás aktuálně nejhranější hrou (pokud nepočítám šachy a Lego, to je evergreen). 

KRÁLÍK KUK


Jedna z prvních her pro malé děti už od dvou let. 
Poslední dobou ji vídám na diskuzních fórech jako velký hit, leč téměř nikdo vlastně neví, co je principem.

Balení obsahuje karty se zadáním, letáček s řešením, návod, tři dřevěné stavební kostky a samozřejmě dřevěného králíka! :)

Celkem čtyři stupně obtížnosti - pro každý věk a schopnosti dětí. Pro naši Dó by měli vydat i pátou verzi - nebaví mě to, ale králík je legrační, budu mu stavět domeček sama :D
(vyřešila jsem to zatím tak, že postaví domeček jaký chce a baví ji pak hledat tu kartičku, na které se její domeček nejvíc podobá předkreslenému).

Principem je tedy podle zadání králíka ,,nainstalovat" podle předlohy. Nedoporučuji dětem ukazovat sešitek s řešením, budou na něj tuším sahat pokaždé, když začnou mít pocit, že si neví rady. 

Díky šedesáti zadáním hra předpokládám vydrží dlouho, alespoň pro ty zatím dvouleté. No a až teď mi došlo, že jsem hru vůbec nedala k vyzkoušení Vilíkovi podle zadání, tak netuším, jak by se na to v pěti tvářil. Hned zítra to musím vyzkoušet! :) LEHČÍ VERZE ZADÁNÍ - TĚŽŠÍ VERZE
Hry koupíte např. ZDE! :) 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Moje tipy z lékárny!

Nikdy bych nevěřila že zrovna já kývnu na spolupráci s lékárnou. Nojo, pak mi to ale přišlo jako skvělý nápad .. co jiného by mě dokopalo...