9. 5. 2018

PŘÍBĚHY NA DOBROU NOC pro malé rebelky


Kniha pro mou dceru jak vyšitá .. ona prostě na fotce nebude vypadat normálně, musí být rebelka :)) , stejně jako hrdinky této krásné! knihy, která se konečně dočkala českého vydání.

Ve světe je už dobře známa a u sousedů na Slovensku tento rok také vyšla, takže konečně i u nás úžasný dárek pro všechny dcery, sestry, vnučky, neteře a vlastně i mámy. 

Doma jsem se do ní zatím zakousla hlavně já, Vilík s oblibou nahlíží a vždycky se přes rameno vyptává co je to za paní. No a tak čtu jednotlivé příběhy a on fascinovaně poslouchá  o závodnici F1, hluché motokrosařce, astronautce nebo mořeplavkyni. 

Kniha popisuje stovku životních příběhů velkých žen, které se nebály a poslechly své srdce. Příběhy žen, které ukazují, že nezáleží na barvě pleti ani  na penězích nebo na tom, jak těžký máme životní start. Jedná se o vědkyně, modelky, matematičky, političky, baletky, šéfkuchařky, boxerky a jiné ženy, se kterými se život nepral ale ony to nevzdaly a šly za svým snem, což je také poselství této knihy. 

Velkou zásluhou úspěchu této knihy je určitě i výtvarné zpracování. Téměř 60 výtvarnic se podílelo na ilustracích a opravdu co portrét, to originální zpracování.

Těším se, že kniha poroste spolu s mými dětmi. Až budou starší, budeme rozebírat životy jednotlivých hrdinek, ukazovat si jejich výtvarné díla, objevy, prohlížet knihy které napsaly  nebo poslouchat skladby, které napsaly. Už aby to bylo! :)


http://www.albatrosmedia.cz/tituly/42226866/pribehy-na-dobrou-noc-pro-male-rebelky/ 


Každé malé rebelce na celém světě:
Miř výš,
per se s vervou,
popusť uzdu svým snům, 
a když budeš na pochybách, 
nezapomeň, 
že pravdu máš ty. 


Hned na začátku knihy je prostor pro věnování a na konci knihy místo, kde může každá malá rebelka napsat ten svůj příběh, včetně vlepení vlastní fotografie. 1 komentář:

Moje tipy z lékárny!

Nikdy bych nevěřila že zrovna já kývnu na spolupráci s lékárnou. Nojo, pak mi to ale přišlo jako skvělý nápad .. co jiného by mě dokopalo...