24. 5. 2018

Zásilka z Knihozemě!Věděli jste, že existuje místo, kde spolu žijí ledoví obři, drak Franklin, který má vlastní knihovnu, nebezpeční piráti nebo záhadné bytosti, o nichž jste možná ještě nikdy neslyšeli? Místo, kde se dá čarovat i létat na koštěti? Kde poznáte osamělou velrybu, která putuje oceánem a hledá přátele, nebo zvířecí architekty a mamuty? Takové místo opravdu existuje. Jmenuje se Knihozem, ale v mapách ji nehledejte… Pro děti je Knihozem kouzelný a trochu tajemný svět, říše, kde vznikají ty nejkrásnější dětské příběhy. Pro rodiče, prarodiče nebo učitele a další čtenáře, kteří se zajímají o dětské knihy, je platformou celoroční komunikace i vzájemné interakce. Na webu Knihozemě a na sociálních sítích se v průběhu roku můžete seznámit s tipy na kvalitní dětské tituly, náměty na podporu čtenářství nebo s informacemi o akcích spojených s literaturou pro děti. Knihozem vznikla primárně s cílem usnadnit rodičům, prarodičům a dětem výběr dětských knih. Ročně totiž v České republice vyjde téměř 2 000 knih pro děti a orientovat se v nich není snadné. Objevujte spolu s námi i dětmi ty nejkrásnější dětské knihy, začtěte se a vypravte se do říše dětských příběhů... 

(www.knihozem.cz)


Kouzelný projekt, s kouzelnými knihami, výborný počin na poli dětské literatury, ze kterého mám opravdu radost! V naší zásilce z Knihozemě dorazily Gerda, Kostík a Zvířecí architekti, jeden skvost vedle druhého.

GERDA

Dojemný, poutavý příběh o osamělé ztracené velrybě která neztrácí naději a stále doufá, že najde to, co hledá.
U nás vyhrála na celé čáře, přečetli jsme hned první den, kdy kniha přišla. Původně jsem si říkala, že vystačí na pár večerů, jen si to nemyslel Vilík a museli jsme dočíst celé hned, aby věděl, zda to dopadlo dobře a Gerda našla to, co hledala. 
Ráda budu číst i s Dó, myslím že to je i kniha přesně pro ni. 
No a ty ilustrace! To je naprostý skvost, jen se koukněte.. budeme muset vymyslet, jak je dostat doma na zeď, je to opravdu krása, však posuďte.. 

ZVÍŘECÍ ARCHITEKTI

Milá kniha pro malé dobrodruhy a vědátory. Pro všechny děti, které se zajímají o přírodu a svět kolem sebe. V knize najdete ,,stavební plány" pro 14 zvířátek, od termita po kolibříka.
Krásně graficky zpracovaná kniha bez zbytečných informací okolo, přesně pro předškolní a školní děti prvního stupně.  KOSTÍK HLEDÁ PŘÁTELE

Příběh o přátelství Kostíka s malou holčičkou v parku. Opět nádherné výtvarné zpracování, krátký ale milý příběh třeba právě pro děti, které ještě u knížky nevydrží tak dlouho a musí koukat na obrázky a často otáčet stránky. Na každé straně pár vět, tak zvládneme knihu přečíst i třikrát za večer, když je žádána :)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Moje tipy z lékárny!

Nikdy bych nevěřila že zrovna já kývnu na spolupráci s lékárnou. Nojo, pak mi to ale přišlo jako skvělý nápad .. co jiného by mě dokopalo...