15. 6. 2018

přechod z Lego Duplo na Lego Classic !


Na krabici by měli psát upozornění, že přechod z lega dupla na lego classic způsobuje to, že děti nebudou chtít tři dny ven. Vůbec. Prostě doma mámo, stavíme, je jedno že potřebuješ jít nakoupit a doma je lednička naprosto prázdná, nezájem!

---

Nějak jsem nevěděla, jak začít, jakou sadu vybrat, takže jsem zvolila to samé, jako jsme začali u Dupla. 
Dvě podložky (protože jedna je málo vždycky, fakt!) a univerzální box ve kterém jsou dveře a okna. Od vánoc mají děti doma malou krabičku s dílky, které jsem jednotlivě bazarově koupila na Aukru, ale nic moc s tím nepostavili, chyběly velké podložky. Každopádně jsme už měli pár panáčků a pár koleček, díky té krabičce.
Takže naprostý základ podle nás: kolečka, panáčci, kostičky, okna a a dveře, podložky.
S tím postavíte všechno od koloběžky po jadernou elektrárnu!
-
Duplo je fajn, ale po několika letech stavění každý den celý den, už toho bylo moc. Pořád ho dávat pryč z domu nebudeme, ale zatím jsem ho dala do boxu pod postel a uvidíme, kdy si na ně děti vzpomenou.
Jen je mi líto duplo vlaku - je perfektní, ale abych kupovala vlaky v malém provedeni z edice lego city, na to tedy zatím nemám. Je to tip na dárky pod stromeček, až se zase budou příbuzní ptát, čím udělat dětem radost. U nás nehrajeme na holčičí, klučičí, vlaky budou společně. Stejně tak jako Lego Friends, s tím si hrají na návštěvách oba rádi.Nadšení je myslím vidět :) :)
Nejlepší udělátko na světě!
Doteď jsme neměli a nechápu, jak jsem bez toho nemohla jako malá být já, taky jsem se prostavěla celé dětství legem.Dó - 2,5 r a Vilík 5 let
Ideální čas díky mladšímu sourozenci. Dó už dílky nejí, dokáže spojit, oddělat od podložky, přemýšlet kam co bude patřit. Kdyby byl Vilík jedináček, pořídili bychom zhruba ve třech letech, ale nechtěli jsme mít obě verze lega najednou.


Univerzální box jsem objednávala z www.proděti.cz - konkrétně tento ZDE
a podložky modrá a zelená. Prodává se ještě šedá, ale za mnohem vyšší cenu, tu jsme nebrali :/


Tento box s okny a dveřmi obsahuje návod na sestavení tří prvních domečků na první straně - každopádně s kostkami jdou postavit další tři, jejichž návody jsou ke stažení na oficiálních stránkách.


Děti staví a staví .. alespoň si konečně to kafe vypiju v klidu :)

1 komentář:

  1. To jsou moc hezký sady. U nás docela paralelně jede oboje asi od 2 let starší dcery, nejdřív si hrál víc tatínek. Ona si teď ráda hraje s obojím, spíš podle příležitosti. Mladší dorůstá do dupla, je jí rok. Abychom využili všechny naše lega, asi budem potřebovat ještě tak 4 děti. :-D

    OdpovědětSmazat

Moje tipy z lékárny!

Nikdy bych nevěřila že zrovna já kývnu na spolupráci s lékárnou. Nojo, pak mi to ale přišlo jako skvělý nápad .. co jiného by mě dokopalo...