6. 6. 2018

Slavkov u Brna - výlet na zámek


Výlet na celý den a kousek od Brna? Slavkov!

Jednu jarní sobotu jsme nevěděli co podniknout, tak jsme vymysleli výlet do Slavkova u Brna, protože se zde už nějaký ten měsíc koná výstava Lega. V přízemí bohužel skončila minulý týden, v horním patře je ale ještě otevřena do 31.6.2018 - viz oficiání stránky zde: 


Z Brna jezdí vlak každou chvilku a je to kousek.
 Jízdenka navíc stojí jen okolo čtyřiceti korun, děti jedou zdarma.
Když vystoupíte z vlakového nádraží ve Slavkově, dáte se po levé straně až k mostu, ten přejdete směr centrum (opět doleva). Cestou půjdete okolo autobusového nádraží, za kterým je velké lákadlo pro děti - RC dráha! ( oficiální stránky ZDE). Uvidíte ho i z hlavní silnice. Vyplatí se tam zastavit, děti tam snad dvě hodiny koukali na auta a nechtěli se hnout z místa :)
Když půjdete dál,  uvidíte náměstí a nad náměstím je vidět samotný zámek. 
Nečekejte, že tam bude po cestě  nádraží-zámek v sobotu odpoledne nebo v neděli otevřený supermarket na nákup svačiny. Otevřené jsou po cestě jen restaurace a cukrárny. 
Nenechali jsme si ujít ani samotný zámek, ve kterém výstava lega probíhá. Z několika okruhů jsme s dětmi vybrali prohlídku o délce trvání 50 min (ZDE). Oficiálně je psáno, že je od šesti let, ale byla jsem s dětmi 2,5 a 5 let a vpustili nás v pohodě, jen chtěli ujištění, že se děti budou chovat potichu, aby nerušili ostatní návštěvníky. 
Prohlídka se protáhla na hodinku, děti byly potichu, staršímu nevadilo, že musel mít nazuté papuče o 5 čísel větší, mladší jsem nesla na rukou, nebo ťapkala v čistých sandálech. Důležité je vědět, že se prohlídkové trasy nelze vrátit, děti tedy vyčůrat a nasvačit předem :). 


V zámecké cukrárně jde z ,,normálních" věcí koupit maximálně tatranku, jinak samé dortíky a gumové nesmysly, takže doporučuji nachystat svačinku opravdu už doma.
Když jsme byli na zámku, zrovna se tam konala výstava psů a hned na začátku parku bylo malé pojízdné občerstvení. Nejsem si jistá, jestli je tam trvale, ale také není moc o co stát (pivo, hranolky, klobásky aspol.).

Podle oficiálních stránek zámek nabízí půjčovnu sportovních vybavení nebo jednu ,,kešku" k nalezení, pokud jste fandové geocachingu. Součástí parku je také golfové hriště, ale tam jsem děti nepouštěla. 

V parku je každopádně i tak spousta skvělých míst, od jezírek po schovky v obrovských stromech. 
Vzali jsme do batohu deku a tak jsme se mohli v parku v klidu na dece naobědvat i když je součástí také spousta laviček.
(repelent na klíšťata nezapomeňte, donesli jsme si dvě domů)


---


Fotky jsou ze spodní části výstavy Lega, do horní části výstavy jsme už nestihli jít (a to jsme vyráželi vlakem v devět ráno a vraceli se v pět! ).

Doporučuji všem na jednodenní výlet kousek od Brna, když bude třeba zrovna velké horko. Ve vlaku je chládek, na náměstí ve Slavkově dobrá zmrzlina a v parku fontány pro osvěžení :)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Moje tipy z lékárny!

Nikdy bych nevěřila že zrovna já kývnu na spolupráci s lékárnou. Nojo, pak mi to ale přišlo jako skvělý nápad .. co jiného by mě dokopalo...