27. 6. 2018

TGM + 100 let Československé republiky

*
100 let od vzniku samostatné Československé republiky a slaví se letos v říjnu, 28.8.2018. Celý rok probíhají po zemi tématické výstavy, akce, události. Celý rok slavíme svobodu, která dnes už většině příjde tak samozřejmá ..

U nás doma se slaví obzvlášť, Vilíkův největší oblíbenec hned po Karlu IV. je právě Tomáš Garrigue Masaryk a tak jsme si hned téma zpracovali.


Sonnentor vydal k příležitosti 100 let samostatného Československého státu čaj s Masarykem (KLIK), to nám nemohlo chybět. Obešla jsem několik obchodů s jejich čaji ale tenhle nebyl nikde, tak nám ho báječná Maruška koupila přímo v Čejkovicích v Sonnentoru.. děkujeme! 


Tip pro rodiče: pokud bych za posledních pět let mohla doporučit jen jednu jedinou knihu, byla by to tahle - Opuštěná společnost od Erika Taberyho. 


Knihu přímo o Masarykovi pro děti jsme měli jako první a ač je krásně výtvarně zpracovaná, jak je u Renáty Fučíkové zvykem, tak s ní moc nepracujeme. Pro Vilíka je ještě dost složitá a doporučuji až pro děti spíš druhého stupně základní školy, než pro nadšené předškoláky, jako je ten náš. Tady se koukáme na obrázky a max pár vět ze strany přečteme.  Každopádně pro ty starší školní děti bude perfektní a už se těším, až děti k této knize dorostou. Knížka o Masarykovi byla trochu zklamáním, že není pro jeho věkovou kategorii ale bohatě nám to vynahradila novinka od Slovartu. Už třetí pokračování knihy Cesty dětí do staletí, které má Vilík rád. O prvních dvou dílech jsem psala ZDE.
Třetí díl je právě vydán k příležitosti 100 let a tomu kniha odpovídá - perfektně zpracované téma a Vilíka baví neskutečně. Běla a Kuba se opět vydávají kouzelným kukátkem zpátky do minulosti a opravdu poutavým způsobem vypráví o dějinách v souvislostech. Nechybí srovnání dnes a dřív, což je třeba pro mé děti hodně důležité, pro představu toho, jak daleko jsme v historii pokročili.

Chtěla bych vám nejraději vyfotit celou knihu, všude je něco zajímavého. No .. tady máte alespoň malou nálož fotek a knížku si raději kupte, bude bavit rozhodně i rodiče.

(koupíte přímo na stránkách Slovartu - ZDE)

(pro větší náhled pro čtení stačí fotku rozkliknout)Vlajku jsme si vyrobili ze zažehlovacích HAMA korálků, stuha je z papírnictví a limitovaná edice turistické známky je z výstavy Re:publika na výstavišti v Brně, odkud jsou i následující fotky.

(ano, vlajka je opačně, všimla jsem si toho až na fotce v PC, že jsem ji neotočila :))

Žádné komentáře:

Okomentovat

Moje tipy z lékárny!

Nikdy bych nevěřila že zrovna já kývnu na spolupráci s lékárnou. Nojo, pak mi to ale přišlo jako skvělý nápad .. co jiného by mě dokopalo...