23. 7. 2018

DROP IT - recenze na Tetris deskovku! :)


Měli jste jako děti rádi tetris? Já rozhodně ano! :)
Když jsem zahlédla v eshopu Albi tuto novinku (zde), hned jsem věděla, že ji musíme mít. Pořád se držím toho, že deskovky jsou mnohem víc, než ťukání do klávesnice, takže stále rozšiřujeme repertoár. 


Hra se dělí na dvě verze - pro starší a dospělé + pro menší děti. 
Ve verzi pro děti vložíte do průhledné desky po stranách barevné panely a házíte střídavě tvary podle barev které jsou (a nejsou) na bočním a spodním panelu. 
Body získáte za to, jaké nejvyšší linie dílek dosáhne a jakých okolních dílků se dotýká, popř. zda se dotýkají bonusových koleček. 
Počítání bodů chce trošku cvik, ale během pár kol už je to brnkačka.


Stejný princip je u hry pro starší a dospělé, tentokrát je na bočních panelech zákaz tvarů a ne barev, stejně tak jako na spodním dílku.


Hra obsahuje 36 dřevěných tvarů na vhazování, boční a spodní panely, hrací desku pro bodování + destičky s body při vyšších počtech bodů (zde bych se při reedici přimlouvala za jiný způsob bodování než kartičky navíc, ale zatím nám to nijak nevadí, zvykám si).
---
Hra je pro dva až čtyři hráče, doma hrajeme nejčastěji tým holky proti týmu kluků. Hra je svižná, za půl hodinky je většinou hotovo, tak můžeme hrát alespoň třikrát, než děti napadne popadnout další hru. Hra není nijak složitá, není potřeba sáhodlouhých pravidel, pokud hrajeme např. s návštěvou - to se mi líbí nejvíc. Při jiných hrách (např. naši oblíbení Osadníci) musíte návštěvě vysvětlit princip, pravidla, příběh ..  a vystydne jim kafe.  Tuhle hru vytáhnete z krabice, kouknete a hned je vám jasné, že prostě pouštíte dílky podle panelů na bočních stranách.
---
Hra je určena 8+ , hrajeme s pětiletým tvary, s 2,5r verzi s barvami, jen nehrajeme na bonusové kolečka a body počítají rodiče. I tak to děti docela baví, uvidíme časem, jestli se k tomu budou rádi vracet. 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Moje tipy z lékárny!

Nikdy bych nevěřila že zrovna já kývnu na spolupráci s lékárnou. Nojo, pak mi to ale přišlo jako skvělý nápad .. co jiného by mě dokopalo...