30. 8. 2018

školka .. achjo!


Moje neškolkové, doma vypiplané téměř šestileté dítě jde do školky a já jsem z toho pořád rozčarovaná. Táta byl pro, aby to Vilík alespoň ten jeden předškolní rok zkusil, ať ví, do čeho půjde, když bude za rok nastupovat do školy. Já to nechávám na Vilíkovi, ať si zkusí jiný kolektiv, než ten, který mu vybrala máma. Zatěžkávací zkouška pro mámu i pro syna (a pro ségru a tátu!)  .. jen uvidíme, pro koho víc. Já nikdy nechtěla děti svěřovat nějaké instituci a co nejdéle to odkládala a ono je to už tady.
Každopádně pokud se mu tam nebude líbit, může kdykoli domů, to ví. O školce si povídáme už od začátku roku, je na ni připraven. 
Abych zahnala myšlenky, šla jsem na to čistě materiálně. Vybrali jsme věci do školky tak, aby se co nejvíc Vilíkovi líbily, aby se tam měl na co těšit. Zatím se tam těší ještě na to, jak bude hrát s dětmi šachy (a nejde mu vysvětlit, že šachy nehrají všechny děti ve školce :) :) 

Všechno jsme zaplácli jednou ranou a objednali komplet z Proděti, tam je prostě všechno.


GUMÁKY - Demar! - tyto dívčí :) - KLIK 
Máme už třetí velikost a to je co říct. Není to žádný barefoot, to rozhodně ne, ale vydrží. Jsou měkké, poddajné a hlavně pevné. Téměř šestery gumáky se dětem podařilo zničit nebo praskly v nártu,  v podrážce prorazily díru skrz apod...
 Téměř šestery, než jsme pochopili, že Demarky nezničí (téměř) nic. 

PRÁDLO - KLIK
Náhradní oblečení bylo v seznamu, budu ale doufat, že nebude potřebovat převléct komplet.. i když člověk nikdy neví :)
Tílko i slipy má už téměř dva roky stejnou velikost, je maličký, takže jsme pořídili nové, frajerské, které si vybral sám, prý jako velký chlap :)

PLÁŠTĚNKA
 požadavek: modrá! :) :) .. splněno! .. i když je to Star Wars, které Vilík nezná. Nevadí.

PYŽAMO - KLIK
S tímhle nastal problém - Vilík odmítá ve školce spát, nespí přes den od dvou let. To bude docela problém, děti si totiž musí alespoň na půl hodinky po obědě lehnout, i když nespí. Máme tedy přes prázdniny výměnu ředitelky za ředitele, ale předpokládám, že tohle bude platit i v pondělí a on se bude muset na tu půlhodinu převléct, aby si teprve potom mohl jít hrát. 
Vybral si pyžamo s Tlapkovou patrolou, tu občas sleduje v angličtině v telce, tak má známý motiv. 

Hrnek a polštář si Vilík nachystal z domu své oblíbené, ještě si vyzvedneme objednané papuče (barefoot verze Béďa papuček - klik) a v pondělí nástup!


.. no a ještě si dávám za úkol nabrat pozitivní směr a vidět v tom to pozitivní, je nejvyšší čas!


A já jdu podepisovat kilometry dalších věcí, co musí do školky mít .. uff.

1 komentář:

  1. Ach jo, jsme na tom úplně stejně! S rozdílem, že moje dcerka může zůstat ještě rok doma. Ale chybí jí kamarádi, jsme v nové obci už téměř rok. A tak tatínek řekl, že je na čase to zkusit. Nespí od dvou, nechce se tam převlékat, horší, že tady prý vyžadují klid na lůžku po celou dobu. Žádné výjimky. Do toho mám za 2 týdny termín porodu třetího dítě. Jak tohle dopadne? No, přeji Vám i nám, ať nás ty vypiplané dětičky překvapí hlavně tím, s jakým nadhledem to zvládnou!

    OdpovědětSmazat

Moje tipy z lékárny!

Nikdy bych nevěřila že zrovna já kývnu na spolupráci s lékárnou. Nojo, pak mi to ale přišlo jako skvělý nápad .. co jiného by mě dokopalo...