25. 9. 2018

DINOSAURIUM!


ANIMALIUM - BOTANICUM - DINOSAURIUM  - PŘÍBĚH ŽIVOTA 

a jednou snad i HISTORIUM, PLANETARIUM, ..? 
---------Série Račte vstoupit do muzea pokračuje a laťka je stále neuvěřitelně vysoko. Opět nádherná kniha, úchvatné zpracování pro starší dětské čtenáře a dospělé, kteří se nepřestali divit. 

Knihu jsem si přála mít doma čistě z důvodu, že se mi prostě líbí a bylo by hezké ji mít do setu, krásně to pak v knihovně ladí :))
Vilíka (zatím) žádná dinosauří mánie nechytla, nikdy se o ně zvlášť nezajímal a tak jsem si říkala, že si ji budu číst sama, dokud do ní děti nedorostou.

Když přišel balík s knihami, Vilík ji po rozbalení chňapl jako první a hned za tátou, ať si můžou číst spolu. Byla jsem krapet překvapená, předpokládala jsem, že s ním ani nehne. 
Kluci četli a po hodině jsem je odtrhávala, ať se jdou alespoň navečeřet. 
Číst si se mnou nechce, je to prý jeho a tátova kniha a můžou ji číst jen kluci, ok.

No ale i tak jsem do ní tajně nakoukla :)) 

Tato série knih není pro malé děti, to budu upřímná. Text je odbornější, složitější pro sledování historické linky a časté střídání odborných termínů, které drtivá většina dětí (a mnohdy i dospělých) nezná. 
Je určena pro děti i dospělé, ale každý si v ní najde něco jiného. Pro děti to jsou úchvatné obrázky a fakta, pro dospělé souvislosti, návaznost, promyšlenost řádu života na této planetě. 

Nemůžu říct, že je Vilík najednou pro dinosaury zapálenější, to ne. Doma máme několik Schleich dinosauřích figurek a maximálně je rozděluje na býložravce  a ty co maso jí (ten by mi nohu ukousl, tomu by to chutnalo! :D ). 
I tak si ale několik zajímavých informací z knihy zapamatoval a překvapuje každým dnem, když z něj vypadne nějaká poznámka ze světa dinosaurů, tak jsem ráda, že se mu svým způsobem ,,vryla pod kůži" i tak.Celou sérii Račte vstoupit do muzea, vydává nakladatelství Albatros - KLIK
Jedno velké mínus - ta kniha je TAK VELKÁ! :D .. stejně jako celá série! :D  .. naprosto stejný formát jako třeba MAPY nebo Pod zemí / Pod vodou. Doma je to parádní, rozložíme a je přes celý stůl, můžeme se kochat nádhernými ilustracemi.   .. každopádně kdyby se všechny díly vydávaly i v poloviční velikosti a měkké vazbě do batohu k babičce, vůbec bych se nezlobila :)) 

1 komentář:

  1. Planetarium by bylo super. :-) Zítra nám babička přiveze Botanicum.

    OdpovědětSmazat

Moje tipy z lékárny!

Nikdy bych nevěřila že zrovna já kývnu na spolupráci s lékárnou. Nojo, pak mi to ale přišlo jako skvělý nápad .. co jiného by mě dokopalo...