29. 10. 2018

Kuličková jízda od Albi (Kvído)


Minulý týden jsem slibovala na fcb recenzi na tuto kuličkovou jízdu, tak můžeme začít! :)


Po vybalení nás čekaly kousky ze dřeva (rovné části dráhy) a eko-plastu (zatáčky, stojky,..).
Součástí hry je krabička s kartami, kulička, kostka a tři ,,figurky" chobotnic Kvída.


Návod na sestavení je jednoduchý, za pět minut hotovo.


Samotným principem Kuličkové jízdy je hodit kostkou, vybrat ,,figurku" chobotnice a tu postavit na konec kuličkové dráhy. Pustíte kuličku a pokud figurku na konci dráhy shodí, berete kartu a plníte úkol podle druhu chobotnice, kterou jste hodili na kostce. Kdo má první tři karty za splněné úkoly, vyhrál. 
U nás hrajeme na principu - kdo má na konci hry nejvíc karet, vyhrál.

Karty jsou rozděleny do tří kategorií: OTÁZKA - POHYB - VÝZVA

Jak je vidět z fotky, hra je plná úkolů, které děti budou bavit - žádná nuda nehrozí a drtivou většinu karet z balíčku Otázky zvládla i má tříletá dcera.

Obě děti hra baví díky úkolům. Nelze to moc brát vyloženě jako kuličkovou dráhu na kreativní stavění - částečně jde dělat jiné trasy, ale příliš kombinací s takovým množstvím dílů udělat nejde.
----
Jedno negativum jsem na hře našla a to označení chobotniček na figurce. Žlutá hromádka POHYB má mrkající chobotnici, na dřevěné figurce chobotnička nemrká .. moje puntičkářská duše tím trošku trpí :))

---
Hodnotím to pozitivně jako společenskou hru s pohybem na doma pro ukrácení chvíle. 
Žádné složitosti, veselé úkoly, zábava pro děti veliká.

***

Hru koupíte klasicky na Albi eshopu: https://eshop.albi.cz/kvido-kulickova-jizda/ nebo všude jinde, kde se Albi produkty prodávají (Tesco, papírnictví, hračkářství,..)Žádné komentáře:

Okomentovat

Moje tipy z lékárny!

Nikdy bych nevěřila že zrovna já kývnu na spolupráci s lékárnou. Nojo, pak mi to ale přišlo jako skvělý nápad .. co jiného by mě dokopalo...