31. 10. 2018

Sylvanian u nás doma - už rok!Přesně tahle partička na fotce má rok!
 Na konci měsíce má Dori narozeniny a loni dostala ke druhým narozeninám postupně tuto sestavu:

- dvoupatrový domeček (tady třípatrový - KLIK) / od mámy a táty
- zubař (KLIK)  / od tetičky
- koupelna s wc (ZDE)  / od druhé tetičky
- rodina králíčků  (ZDE) / od babičky
- babička a děda (ZDE) / od druhé babičky
- postýlka pro miminka (ZDE) / od neteře


Dvoupatrový domek .. teď už bych šla minimálně do třípatrového, ne li rohový, pokud nejste tlačeni finanční částkou.
Děti si vyrobili záclonky v prvním patře z washi pásek, jejich nápad.


Základem domu byla koupelna - pořídili jsme rovnou set, přišlo mi zbytečné kupovat wc a vanu zvlášť a myslím, že jsme udělali dobře, stejně je potřeba obojího.Teď jak koukám na fotku, pračka byla tuším taky zvlášť, ale určitě se vyplatí pořídit, u nás nejoblíbenější část domu - nacpat pračku vším co najdou a nahoře točit kolečkem - buben se opravdu otáčí.  Další set byl se zubařem - takhle to vypadá, že je toho málo, ale někde mám schované ještě doplňky - zubní kartáčky, kleštičky na zuby, léky apod. Nechci aby to děti poztrácely, dokud jsou menší .. počkáme si a vytáhnu tak za rok, dva. Uvidíme. 
Na druhou stranu si nepamatuji, že by se něco ztratilo.
Pravidelně se ztrácí jen figurka malého plyšového medvídka ale zatím jsme ji vždycky našli (většinou v pračce (té naší nebo králíčků).
Ke zvířátkům se často nastěhují Schleich zvířátka. Ohniště vedle nich děti nutně museli mít, tak jsem filcem obalila víčko od zavařovačky, rozpůlené dřevěné kolíčky dala jako dřevo a plameny také z filcu. 


Kuchyňka má otevírací dvířka, vevnitř napodobenina odpadů, trouba se dá také otevírat - sklo ani plast tam jako výplň není.


Postýlka pro miminka má sundávací bočnici, šuplíky se dají vytáhnout .. prostě vymakané do posledního detailu :)


Horní patro domečku se dá dát dolů a případně otočit na povrch trávy.


No a blbůstky z domu, které se dají také využít (hvězda bude vánoční koberec, červená čepice pro panenky je často spacák k ohni, když spí pod šírákem, v misce jsou koláčky vyrobené ze zažehlovacích korálků, .. využít toho jde spousta.

Oblečky se dají taky dokoupit .. pořád se nám někde toulají kraťase, jak je děti neustále vysvlékají do vany, převlékají na výlet apod. :)
Zn.: dají se prát, jen se ve velké pračce ztrácí, dávám do prací síťky ať jsou pohromadě.


No a co bude na narozeniny nebo vánoční svátky letos? Pokračování! 


Letos to bude tato cukrárna - KLIK


..nechci to moc rozbalovat ale je hezky vidět ten poměr k domečku .. 


... plus opět spousta blbinek okolo. Dvě lízátka a dva muffiny necháme, zbytek zatím schovám.


No a další poklad .. na ten se těším moc! 


tato vysněná loď!  (KLIK)Jak je vidět, je poměrně velká, takže opět budou mít králíčci kde řádit.
Budu muset zkontrolovat zásoby modrého filcu na velkou vodní hladinu! :)Abych to shrnula .. Sylvanian bylo původně splnění snů maminky. Jejich výroba začala v roce 1985 a vůbec netuším, kde jsem je jako malá spatřila poprvé, jen vím, že jsem po nich od té doby toužila. No a když se narodila dcera, náhodou jsem na ně narazila na www.prodeti.cz a od té doby u nás jedou pořád. Občas víc než lego a to je co říct. 
Dětem jsem letos hodně zredukovala počet hraček .. mám pocit že teď mají jen tyto králíčky, lego, kuličkovou dráhu, plastové mimina a montessori pomůcky. A jak koukám, stačí jim to.
---
Snažím se už děti nezahrnovat hračkami jako v minulosti, takže jsem s rozšířením čekala až na nějakou příležitost a ta bude teď na konci měsíce - Dori má tři. No .. možná to schovám pod stromeček, protože má ještě vysněný kočárek pro panenky .. ale to vůbec netuším jak vybrat a jestli to do narozenin stihnu. Uvidíme :)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Moje tipy z lékárny!

Nikdy bych nevěřila že zrovna já kývnu na spolupráci s lékárnou. Nojo, pak mi to ale přišlo jako skvělý nápad .. co jiného by mě dokopalo...