2. 10. 2018

Továrna na vafle - Roman Helinski


Knihu jsem si trapně objednala jen podle názvu, to je snad jasné :))
No ale ... šlo to tam nechat bez povšimnutí? 
I kdyby byla kniha totální propadák, prostě jsem ji musela mít. A ona překvapivě nebyla! 
Tedy Albatros z drtivé většině nevydává blbosti, ale o knize jsem doteď u nás ani v  zahraničí vůbec neslyšela, proto jsem si říkala, že to bude prostě nějaká běžná beletrie, které je na každém rohu dvacet. A ono ne. Jak je v přebalu napsáno, kniha velmi připomíná Orwellovu Farmu zvířat. Možná se o její podobu spisovatel v knize snažil opravdu hodně ale pokud jste Farmu nečetli, knihu si užijete o to víc.

Do továrny na vafle, kde plyne život svým pomalým poklidným tempem, bez jakéhokoli vzruchu či nepředvidatelných situací, nastoupí Arka Narowski. Bývalý voják se spoustou historek z války, které sype z rukávu jako na běžícím páse.
Postupně začne nabourávat  hlavy všem zaměstnancům v celé továrně a tím nabourává i jejich stereotypy jak v hlavě, tak v továrně.

Kniha se čte velmi svižně .. 204 stran přečtete za dva večery, o to déle ale zůstanou v hlavě a budete přemýšlet, jak moc dokáží lidé ve vašem okolí ovlivnit myšlenky ve vaší hlavě, aniž bychom to dovolili. 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Moje tipy z lékárny!

Nikdy bych nevěřila že zrovna já kývnu na spolupráci s lékárnou. Nojo, pak mi to ale přišlo jako skvělý nápad .. co jiného by mě dokopalo...