29. 11. 2018

Konec Lega v Čechách?

Název je možná zavádějící, možná ne? 
Když začala v Albert superhypermarketech akce na pytlíčky lega za dvacku (když nasbíráte kartičku bodů za nákupy), myslela jsem, že bude za týden v obchodech pusto prázdno. Minimálně v našem okolí se rozpoutala bitva o body na kartičky a nasbírání co nejvíc sáčků, protože za dvacku, to je přece pecka, jen blázen by nesbíral.

Minulý víkend byla v jednom obchodním domě v Brně akce Lego vánoce .. postavte si vločku z kostiček, dostanete pytlík stavebnice zdarma. 
To už jsem si říkala že je nějaké podezřelé .. dřív všichni brali Lego jako stálici, ...jako to, čemu není přeci třeba dělat reklamu, Lego chce přece každý. Že by tomu tak nebylo?

Buď mi to přijde jako velká souhra náhod, že teď vidím tyhle kostičky naprosto všude, nebo se prodejci pustili do boje o malé stavitele, což bych se vůbec nedivila. Nemám ráda to,  když někdo hází děti do jednoho pytle, ale je fakt, že prostě ty děti tráví u obrazovek víc a víc času a na takové věci jako je např. stavebnice, už není tolik chuti a času.
Včera jsem se vracela z práce pozdě večer a v MHD mi na telefonu vyskočil článek o tom, jak vědci zkoumali, za jak dlouho trvá, než panáček Lega projde trávícím traktem. To už přece náhoda být nemůže! :)))

Tak jako tak, je to dobře. Děti si díky pytlíčkům budou hrát s Legem víc, rodiče jim pod stromeček koupí další stavebnice, protože prostě chvilka klidu, kdy si děti staví - k nezaplacení! :))

U nás jsme tuhle stavebnici měli jako děti (děkuji maminko že jsi ji doteď schovávala!), poté jsme začali kupovat Duplo pro Vilíka, když byl malý. V létě jsme tu velkou hromadu prodali a koupili místo toho kupu malého Lega, která u nás od té doby jede nonstop.

Na fotkách bohužel ukázána není, protože jim tatínek kostičky uklidil a schoval do skříně, protože se mu nelíbilo, že jsou kostičky VŠUDE! Děti nějak zatím nejsou schopné respektovat to, že tato stavebnice patří jen do pokojíčku. Tolikrát už jsem vysála v kuchyni hlavu Andrey z Lego Friends, tolikrát jsme zakopli Ninjago Loyda pod gauč, tolik kostiček skončilo zapadlé za skříní na chodbě.

Každopádně, abych se dostala k tomu, co jsem chtěla .. Lego nemá jen kostičky!
Velké bedny jsem si moc dlouho přála - ideální a skladné pro uložení, stohovatelné, stylové, čisté. 
Lego aktovky! .. jedny z nejlehčích na trhu. Paradoxně díky akci už máme pro tříletou Dó aktovku do první třídy doma. Lego Friends, to ji bude bavit i za těch pár let, jak do té školy opravdu půjde.  Pro Vilíka se chystáme tento batoh koupit taky - nádherně lehký, spoustu kapes, vychytávek, praktických prvků.

Lego psací potřeby jsou pro mě trošku novinka, tak jsem to musela vyzkoušet taky .. třeba ho konečně kreslení začne bavit, když bude mít na pastelce připnutého ninju :))

________________________________________

Tak tedy novinky u nás doma:

BOXY
Pořád jsem váhala, protože jsem si nebyla jistá velikostí. Přišlo mi to hodně peněz a i při přeměřování mi nepřišly moc velké. No a pak dorazila  MEGA krabice a v nich tyto velké bedny!

Zvolila jsem model se šuplíčky, protože mi přijde nejpraktičtější z nabízených variant a možnost stohování je tak neomezená. Možná jsem měla zvolit dvě odlišné barvy, ale stejně zatím bude vše v těch co doma jsou. Rozhodně plánuji přikoupit v nejbližší době žluté a bílé, kostiček těchto barev máme rozhodně nejvíc. 

  https://www.legarna.cz/
Doufám, že minimálně celé Brno zná! :))
Specializovaná Lego prodejna na Novém Lískovci, která má i svůj eshop. Mají nejen téměř kompletní sortiment skladem ale i některé limitky nebo jinde vyprodané kousky. Hlavně když něco nutně potřebujete, mají to hned a nečekáte x dní na objednávku (ideální teď před svátky).

Lego boxy zde - KLIK


Když bylo Lego nečekaně zabaveno, děti to nacpali pastelkama :))Lego Ninjago pytlík z Alberta a nová, geniální násadka na pastelky! :DV pastelkové sadě jsou dvě násadky, nestihla jsem obal ani vyfotit, jak mi to rvali z ruky a museli nutně rozbalit (roztrhnout krabičku) a hned vyzkoušet, jestli kostička na pastelce opravdu funguje.
.. a jak vidíte, FUNGUJE! :))Je libo poskládat si vlastní pravítko?
Gumy ve tvaru kostiček? 
Klasická tužka také s držáčkem na kostičky? 
Co si vymyslíte, to je!
Hlavně ty hranaté fixy! Byla jsem hodně zvědavá, jak se budou držet a paradoxně relativně fajn i když asi nesplňují ergonomické parametry pro malé děti. 
Fixy jsou tedy uvedeny jako zvýrazňovače, takže asi ne pro malování nostop.

Fixy jsou tenké, v balení je jich 12 a píší takhle krásně:
Lego pastelky, tužku, pravítko .. všemi deseti doporučuji! Pastelky krásně syté barvy, vychytávka na přicvaknutí čehokoli, paráda. 
Fixy jsou fajn, jen si pořád nejsem jistá tím držením a ergonomií čtvercového tvaru, asi nechám dětem jen jako ty zvýrazňovače, rozhodně ne na dlouhé kreslení. 

Boxy doporučuji rozhodně, pokud nevíte, jak si poradit s hromadou kostiček a nechcete, aby se jen tak válely po koberci. Já jdu objednávat další, protože tyhle kostičky rozhodně pod stromečkem nesmí chybět a letos tam bude Lego Minecraft! .. no a do čeho bych ho dala, žejo? :)


Žádné komentáře:

Okomentovat

Moje tipy z lékárny!

Nikdy bych nevěřila že zrovna já kývnu na spolupráci s lékárnou. Nojo, pak mi to ale přišlo jako skvělý nápad .. co jiného by mě dokopalo...