30. 5. 2019

Nemožné na počkání - Michael Neill


Několikrát jste mi ve zprávách psali, že bych měla psát recenze i na knihy, které nejsou pro malé děti  - ok, jdeme na to! :)

Chtěla jsem napsat že to je novinka ale je stará něco přes dva měsíce. Program v knize je na 90 dní ale já to shrnu za 60, v knize to opravdu sviští rychlostí blesku, když jsou úkoly snadné. Naopak jsem se třeba týden zabrzdila u zadání, které jsem prostě nezvládala, což je v pořádku.

První část knihy je návod, jak knihu používat a k čemu by měla sloužit  - není třeba ji číst od začátku do konce, pomůže mnohdy jen náhodné ponoření do jednotlivých dní, respektive k úkolům, které se k tomu dni vážou. 

Podle autora lze knihu použít na jakékoli téma, ať je to nakopnutí k podnikání, zhubnout nebo se začít učit cizí jazyk apod. Já si to moc představit nedovedu ale asi to je ta vnitřní zaujatost, kdy knihu kupujete s účelem plnění vlastních přání. Pokud chcete tedy založit eshop, čtete už od začátku s tímto cílem a ne všeobecně. Pokud si chcete otevřít restauraci, čtete také zaujatí.  Kdybych měla knihu brát že mě dokope naučit se jezdit na longboardu, asi by to nezafungovalo! :))

---

Už jen poslední věty na konci každé kapitoly jsou důvodem k tomu vstát ze židle a začít něco dělat: 

Jakým způsobem jste dnes uchopili svůj nezvládnutelný projekt?
Co jste udělali?
Čeho jste si přitom všimli? 
Co bylo dál?

---

Jako ,,nakopávač" při mateřské  je to ovšem ideál. Ne že by byly kapitoly tak geniálně napsané, že zvládnete levou zadní za 90 dní rozjet milionový job, to ne. Je to o tom postupně a strategicky jít za svým cílem, překonávat překážky a hlavně překonat vlastní pohodlnost a přestat prokrastinovat! Žádné komentáře:

Okomentovat

Moje tipy z lékárny!

Nikdy bych nevěřila že zrovna já kývnu na spolupráci s lékárnou. Nojo, pak mi to ale přišlo jako skvělý nápad .. co jiného by mě dokopalo...