13. 5. 2019

Recy kniha + recy soutěž! - 101 výtvarných projektů s Amosem


Takhle jednoduché to je .. najdete doma přebytky nepotřebného materiálu a během chvíle vytvoříte osobité dekorace pro radost.

---

Na tento věneček jsem potřebovala tři krabičky od vajíček a ty máme doma téměř vždy.


Vajíčkový korpus se jednoduše rozstříhá na 10 částí a ty se upraví do tvaru kytičky, které následně navrstvíte na sebe.  Poté z vršku krabice natrháte proužky kartonu, které přilepíte do středu.
Já kytičky nalepila na dřevěné kolečko k vyšívání, jde ale použít i obyčejné kolečko z pevného papíru.

----


Nápad je z této úžasné knihy, která doslova přetéká tipy na tvoření ze zbytků a tak přikládám pár fotek na ukázku.
V době internetu je takových nápadů plno ale papír je papír. Například tento návod na kytičkovaný věnec mám uložený v PC už několik let ale až ve chvíli kdy mi dorazila tato kniha jsem jej zrealizovala.
Občas je těžké se odlepit od telefonu a chytnout tvořivou náladu, protože se prostě nechce. No s touto knihou to bylo naopak .. celý den jsem včera vymýšlela co ještě vyrobit, jaký zbyteček přebytků by šel recyklovat tvořivým způsobem a kde v neděli v devět večer koupit náplň do tavné pistole :))

Ad tvoření .. mám pocit že jsem sama sebe posledních několik let naprosto zanedbávala co se týče tvoření pro dospělé. Ono je fajn lepit s dětmi zvířátko č. 4525 z ruličky toaletního papíru ale občas to chce aby mámy myslely samy na sebe a věnovaly se tomu co baví je a mohou u toho relaxovat.Pokud jste z fotek knihy nadšeni alespoň z poloviny jako já z tištěné verze, jeden výtisk můžete mít doma. Napište mi na fcb profil pod fotku odpověď na soutěžní otázku a kniha může být už za týden u vás doma.


Žádné komentáře:

Okomentovat

Moje tipy z lékárny!

Nikdy bych nevěřila že zrovna já kývnu na spolupráci s lékárnou. Nojo, pak mi to ale přišlo jako skvělý nápad .. co jiného by mě dokopalo...