18. 6. 2019

KINGDOMINO aneb jak neumíme slovensky


Z čeho že je Dori tak nadšená? Z Kingdomina, které jsme se skoro nenaučili hrát (a hlavně z růžoveho panáčka, konečně!! )

Pokud máme doma novou deskovou hru, pravidla jsou jasná. Tatínek pročte návod, vysvětlí dětem a mamince a můžeme hrát. Odmítám učit děti nové hry, nemůžu číst návody jako první, přiznávám se. Není to že bych nedokázala pochopit princip, já tam jen vidím samé kulišárny, levárny, další možnosti apod., což beru jako ,,postižení z povolání" vzhledem k mé předchozí práci. Takže prostě hru já děti nedokážu naučit, pokud se nejedná o Dobble :))

Tentokrát byl ale trochu zádrhel, pořád se ani tatínek ani maminka nedokázali shodnout, jak hru hrát. Děti nedočkavé, rodiče se hádají, hra stojí, ... neobvyklé. 
První dvě kola hry jsme domotali úplně (viz fotky) a až třetí (kdy mi došla baterka ve foťáku) jsme konečně hráli dobře. A proč? Zjistili jsme že je na další straně český návod! :)) a nejeli podle slovenského, který nám nedával smysl.. Na krabici je psáno 8+ ale naše Dori ve 3,5 zvládá v pohodě, jen musíme hlídat pole 5x5 políček a nepočítá výsledné skóre.

Principem hry je budování vlastního království z území, které budujete pomocí na sebe navazujících kartiček. Bodové hodnocení je podle druhu krajiny a podle symbolů na kartičkách.
Trošku bylo náročnější sjednotit se u toho jak se postupuje při ,,lovu krajin" ale při té třetí hře už jsme na to přišli a hra konečně svištěla a děti bavila, protože museli přemýšlet a taktizovat. 
Není to typ hry kdy je dítě nadšené a rodič se nudí, ba naopak!

--
Za nás doporučujeme, rádi se ke hře vracíme! :)
-
Kingdomino koupíte za super cenu zde: KLIKŽádné komentáře:

Okomentovat

Moje tipy z lékárny!

Nikdy bych nevěřila že zrovna já kývnu na spolupráci s lékárnou. Nojo, pak mi to ale přišlo jako skvělý nápad .. co jiného by mě dokopalo...