18. 9. 2019

Ariadnina nit - Jan Bajtlik


ARIADNINA NIT 
Už jste si někdy troufli jet na týden na dovolenou jen s jednou knihou a dvěma knihomoly? 
Já to docela omylem zkusila poprvé a měla jsem velké štěstí.
Den před odjezdem na Šumavu mi dorazila kniha z nakladatelství HOST a protože vydávají nejen samé úžasné velkoformátovky (Pod zemí - pod vodou, Mapy, Rok v lese,..), riskla jsem to a popadla ji při odjezdu jako poslední záchranu, protože ležela na chodbě zabalená. Na ostatní knihy jsem úplně zapomněla a tak jsem trnula, co budeme jen s jednou knihou na sedm dní dělat.


Ihned po prohlédnutí fotek je jasné že jde o opět o úchvatnou publikaci. Nádherné velké obrazy s tématikou řecké mytologie propracované do nejmenšího detailu. Na konci knihy je navíc k jednotlivým scenériím příběh a tím bludiště dostává ten správný rozměr a odlišuje se od obyčejných knih s bludišti - co víc si přát? :)Při rozkliknutí fotek se zobrazí plná velikost.


Na fotce níž si všimněte na kraji strany uprostřed malých šipek na cestě - knihou se dá projít z bludiště do bludiště doslova na jeden zátah, což mi přijde jako geniální nápad! :)No a jak to dopadlo vidíte na následujících fotkách- děti seděly nad knihou každý den oba dva. Vymysleli si nějakou hru na jednotlivých trasách bludiště že jsem jen zírala. Hodinu sedět a bloumat mezi bludištěm nebyl vůbec problém. 
Zachytila jsem sice jen zhruba hodinu jednoho dne ale tohle se opakovalo neustále - Vilík lákal Dorinku aby šla bojovat do bludiště a já jim k tomu  poté mohla číst jednotlivé příběhy a tak se jim to do těch hlaviček dostávalo ještě líp! :)

A při odjezdu?
Maminko, můžu si vzít tu knížku do auta? Budu si po cestě číst! :))


Doporučuje 10/10 Vilíků! 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Moje tipy z lékárny!

Nikdy bych nevěřila že zrovna já kývnu na spolupráci s lékárnou. Nojo, pak mi to ale přišlo jako skvělý nápad .. co jiného by mě dokopalo...