6. 12. 2019

LÉČIVÉ POHÁDKY - Romana Suchá, Eva Chupíková

¨
Stále hledáte tu pravou knížku pod stromeček a nemůžete najít tu TOP?
Za nás je to letos rozhodně tato! :)
Nikde jsem na ni zatím neviděla ani reklamu, plakátek, zmínku a přitom si myslím, že si zaslouží čestné místo v knihovně každého dítěte přemýšlivých rodičů :)
Vyšla před pár týdny v nakladatelství CPress a já věřím, že budete nadšeni tak, jako já.

Pokud bych si troufala tipovat, bude se líbit těm, kteří mají rádi např. Indigové pohádky.
Kniha není typicky pohádková. Tedy pohádky zde jsou, ale jak název napovídá, léčivé.

Není to kniha pro děti nemocné rýmou nebo ležící v nemocnici, ba naopak. Je to pro všechny děti - jak ty zdravé, tak ty, které se např. bojí, zakoktávají, nemají sebevědomí.
Pomocí ,,dětských" afirmací (sugescí) v jednotlivých příbězích se děti posouvají dál a pomáhají sami sobě překonat nějaký problém.

Kniha není ,,jednohubka" typu Gerda kterou přečtete za jeden večer před spaním.
Doporučuji si na to najít čas v klidu večer, než děti ulehnou. Je potřeba jejich spolupráce - děti budou dělat z dlaní kukátko, sbírat sněhové vločky nebo lézt po žebříku! :)

Jedno velké plus dávám také ilustracím - Evě Chupíkové se podařilo krásné dílo a dokazuje že i u nás se najdou úžasné ilustrátorky knih, které mají navíc ,,třetí rozměr".
Eva ilustrovala např. Baobaba a jiné příběhy, které máme doma také.

Děkuji také Romaně Suché, že máme doma novou stálici!

A kdybych dávala body za hodnocení knih, dávám 10/10.


Součástí knihy je také manuál pro rodiče, jak s knihou pracovat. Díky tomu jak je zpracovaná, můžete číst knihu znova a znova .. a bude to pořád nové a jiné.Žádné komentáře:

Okomentovat

Moje tipy z lékárny!

Nikdy bych nevěřila že zrovna já kývnu na spolupráci s lékárnou. Nojo, pak mi to ale přišlo jako skvělý nápad .. co jiného by mě dokopalo...