25. 3. 2020

Albi tužka - došlo už i na nás!


Opravdu dlouho jsem byla proti. Kategoricky a neúprosně.

První shrnu proč jsem byla celou dobu proti a pak napíšu, proč tu Albi tužku vlastně vůbec máme.

Když Kouzelné čtení vyletělo jako hit, bylo toho všude plno. Doslova. V diskuzních skupinkách jsem nečetla nic jiného než ,,sháním slevový kód na Albi" nebo ,,koupím jakékoli knížky z této edice" popř. ,,koupím druhou tužku, děti se mi o ní perou!".
Nemám ráda davové šílenství, viděla jsem ty videa dětí - bezcílně klikat na každý obrázek, bláznivé změny hlasitosti, překlikávání testů, hledání zvukových stop a písniček a ty pouštět dokola a dokola.
Dostatečně jsem byla odrazena na několik let - tohle u svých dětí nechci (nejsou žádná výjimka abych bláhově čekala, že tohle dělat nebudou).

Minulý rok Vilíka začaly bavit Staré pověsti české ale nic co by mu mohlo rozšířit zájem (krom samotné knihy) jsem nenašla, právě krom jednoho dílu Kouzelného čtení.
Když jsme na konci roku přemýšleli co dětem pod stromeček, padla doma řeč právě na Albi tužku. 
Já, stále mírně proti. Můj muž, nadšen.
Po mnoha debatách jsme se rozhodli to vyzkoušet a koupili jsme základní sadu s atlasem světa a přikoupili pár knih na zkoušku.
Když jsem viděla neustálou poptávku po tužce bazarové, bylo mi jasné, že bych ji udala za pár minut, kdyby nebavila.

-

Ve svém okolí i na facebooku vidím z reakcí rodičů že kupují tužku hlavně z jednoho důvodu - koupím ji (i když to není levné) ale budu doufat, že to ty děti na chvíli zabaví a já budu mít konečně klid.
To je mi na tom nejvíc líto.
Beru knížku jako super pro vtáhnutí dítěte do tématu ale ne pro naprosté nasycení, uspokojení po vědění, obsáhnutí tématu.
Pokud už doma dítě tužku zapne, sedněte si vedle něj. Poslouchejte co dělá, sledujte co je zajímá, co naopak přeskakují a proč. Ptejte se, doplňujte, hledejte dál.
Pokud dítě baví vesmír, nekupte jen ten díl ale kupte i klasickou knihu, běžte do planetária, doplňte to miniaturami, sestavte si papírový model rakety, namalujte si vlastní sluneční soustavu.

/ některé moje starší články s tématem vesmír - ZDE + ZDE /

-

Zde pár fotek knih které jsme koupili jako první várku nebo ty, které jsme dostali.
U Vílíka (6,5r) vede rozhodně Vesmír a Staré pověsti, u Dori (4r)  je to Pohádkové učení.

Jinak knihy doma děti vytáhnou tak jednou za týden, berou je ale na každou návštěvu nebo pokud přespávají u babiček. Zabalí kufřík s aktuálními hity a je to. Babičky už znají knihy nazpaměť :))

Ad sluchátka  - děti spokojené maximálně, za pětistovku hodně radosti.
Philips SHK2000 - dostali od prababičky pod stromeček a zatím jsme nenašli chybičku.
Albi tužku jsme s knihami jsme před svátky koupili na Mall, díky extra pohodlnému vyzvedávání v mallboxu - geniální vynález, neustále to budu vychvalovat! :))

Některé díly jsme od nich později dostali, děkuji! 

koupíte zde: KLIK
PS: v našem listu přání jsou tyto dvě další, vidím to na Vilíkovy narozeniny :)

 


Žádné komentáře:

Okomentovat

Moje tipy z lékárny!

Nikdy bych nevěřila že zrovna já kývnu na spolupráci s lékárnou. Nojo, pak mi to ale přišlo jako skvělý nápad .. co jiného by mě dokopalo...