7. 7. 2020

Moje tipy z lékárny!


Nikdy bych nevěřila že zrovna já kývnu na spolupráci s lékárnou. Nojo, pak mi to ale přišlo jako skvělý nápad .. co jiného by mě dokopalo napsat článek o mých oblíbených produktech, na který se chystám už několik let?  
Jsou věci, které doporučuji všude kudy chodím a tak jsem ráda, že o tom konečně můžu napsat i sem a třeba i díky tomu také objevíte něco, co bude i u vás stálice.
Nikdy bych nepsala o něčem, s čím nesouzním nebo mi nevyhovuje, to je výhoda tohoto článku - jsou to věci které znám a s klidem mohu doporučit.
Díky BENU!

------------------------------------------------

BIOSIL - láska už léta

Poklad z lékárny za pár korun ale zároveň velký pomocník! 
Zhruba před deseti lety jsem hledala něco z lékárny na lepší nehty - pořád se lámaly, trpěla jsem na záděry a celkově z nich byla dost nešťastná. V jedné z internetových diskuzí se hojně vyskytoval k doporučení právě Biosil s tím, že je to zázrak za pár korun na vlasy, nehty i pokožku a po měsíci už začínají být vidět výsledky. Tehdy jsem ho koupila snad za 30,- první balení a od té doby používám vždy pár měsíců a poté třeba tři měsíce pauzu. Pravda, cena je už víc než dvojnásobná ale stále vzhledem k účinnosti zanedbatelná.
Vlasy mi stále rostou jako splašené (a že si ze mě kvůli tomu spousta lidí dělá srandu) a hlavně jich mám hromadu. Husté vlasy tak, že se mi dělají ve spodní části dready, když se dva dny neučešu. Škoda že na to neexistují tabletky  (česání nemám vůbec ráda :)) 
Jo a na ty záděry pomůže obyčejný vitamin B za pár korun.  A pokud trpíte na koutky, máte to jednou ranou vyřešeno.

BIOSIL PLUS opalovací mléko Weleda

V dnešních dnech snad nejdiskutovanější produkt ... opalovák. Jaký pořídit aby dostatečně chránil, dítě nebylo jako stěna  a navíc byl přířodní? 
Letos jsme zvolili tuhle Weledu. Při pročítání diskuzí v komentářích jsem četla jak se klasický opalovák od této značky špatně roztírá a že všechny bezpečné opalovací krémy dělají nehezké bílé stopy. Pravda, minulý rok jsme měli jiný druh této značky a nebylo to úplně ono.

U tohoto typu jsem nic takového nepozorovala. Rozetře se hned a nevtíravě voní.
Když byly děti maličké, používala jsem vždy faktor 50 ale letos poprvé zkoušíme všichni 30.
Já jsem bledá zrzka od přírody a pokud si nenamažu minimálně ramena, jsem přesmahlá a dopadá to katastrofálně. Slunných dní bylo letos zatím poskrovnu ale ono to nenápadně i přes ty mraky smaží (ahoj kamarádko Lado co právě ležíš s úpalem a třemi dětmi doma! :(  )

WELEDA pro děti

vitamin D od Jamieson

 Značka známá spíše ,,déčkem" v kapkách. Spousta rodičů je kupovala a kupuje jako náhradu klasického Vigantolu, které děti fasují už od narození od doktora. 
U nás to nebyla vyjímka a kapky jsme používali, leč velmi sporadicky. Já na to zapomínala, děti to nebavilo.  Přešli jsme na déčko v jahodových tabletkách a nemusím se ani připomínat, Vilík na to myslí sám a dává si vždy po snídani dva medvídky.
Dori zatím odmítá byť jen ochutnat, má zatím multivitamíny Rakytníček od Terezie, které akceptuje.
Tyto jsou od dvou let, což je předpokládám psáno hlavně z důvodu, že to dítě zvládne cucat a nepolkne.
Prospěšnost déčka snad není nutné rozepisovat, svaly, kosti i zuby dětem za to poděkují! :))

vitamíny a minerály pro děti
kufřík na lékárničku 

ne, nemyslela jsem si naivně, že mi zůstane a děti mi ho nezabaví :))
Aneb po několika pokusech o dětskou lékárničku (sada látková - lékárnička nedrží tvar, krabička papírová - nevydržela ani den).
Tentokrát odolný kufřík z pevného plastu  a doufejme, vydrží dlouho.
Dětem jsem do něj pořídila krom jejich nástrojů i náplasti a obvazy.
Pokud tedy hledáte z čeho udělat dětem lékárničku, výjde to jako nejlepší varianta - bez náplně samotný kufřík stojí v Benu 65,-.

přírodní repelent od ALTAHERBA plus náramky

Minulý rok jsme repelent koupili poprvé, jako doplněk k náramkům proti klíšťatům.
Každoročně tento boj zahajujeme při prvním sběru bezu na začátku června. 
Několik let po sobě jsem náramky kupovala v DM ale cena mi přišla příliš na to že se za pár dní utrhlo poutko a musela jsem kupovat další a další. Tentokrát jsme zkusili gumičkovou variantu bez zapínání a spokojenost mnohem větší (a cena naopak poloviční).
Pocitově mi ale ochrana přišla nedostatečná a tak jsem pořídila po pročítání recenzí tyto kapky.
Pár jich vždy dám za krk nebo do pokožky za ušima, případně k podpaží, podle toho co mají děti na sobě.
Musím zaklepat že minulý rok měl každý jen jedno klíště a to bylo když jsme odjeli na Vysočinu na houby a zapoměli obojí doma.


AVENE - termální voda ve spreji

Tuhle skvělou věc jsem naučila používat už desítky kamarádek! :)
Perfektní sprej na osvěžení v horkém létě a na hydrataci pleti v zimě.
Každé léto kupuji nový, střídavě se značkou Vichy (podle toho co je zrovna v akci).
Kvalitou jsou srovnatelné - je to pořád jen ,,voda ve spreji" i když termální.

V horku tím stříkám dětem obličej i nohy, záda nebo za krkem. Častokrát nás zachránil při největších parnech. Oficiálně je to tedy spíš produkt na obličej. Když jsem se nechala líčit na svatbu, kosmetička sprej několikrát použila na samotnou hydrataci pleti před samotným malováním. 
Někdo namítne že voda za stovku ve spreji ale po vyzkoušení mi ji chtěl vzít kdekdo. Je skvělá i na spálenou kůži ze slunce nebo na zchlazení při drobných zraněních. 
Pokud mi po letních dnech zbyde ještě něco v lahvičce, stříkám si tím v zimě obličej před spaním, pokud mám v obličeji pocit pnutí ze suché kůže.    (na krémování obličeje jsem příliš líná)

dermokosmetika1 komentář:

  1. Děkuji, zase jsem se dozvěděla něco nového :-)
    Krásné dny
    Jana

    OdpovědětSmazat

Moje tipy z lékárny!

Nikdy bych nevěřila že zrovna já kývnu na spolupráci s lékárnou. Nojo, pak mi to ale přišlo jako skvělý nápad .. co jiného by mě dokopalo...